جمعه 2 فروردين 1398-5:16 شمسی /3/22/2019 5:16:05 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1534
  • زمان انتشار:چهارشنبه 17 آبان 1396-2:24
انتشار نوزدهمین شماره خودرونامه

نوزدهمین شماره از روزنامه خودرونامه با تیتری درباره پایان عصر خودروهای ارزان و ورود مشتریان متوسط به پایین به صف تقاضای خودروهای طبقه متوسط منتشر شد.
عصر خودروهای ارزان به پایان می رسد/ کاهش تقاضا در انتظار بازار خودرو 98

به گزارش خودرونامه، با توجه به اینکه در عمده قراردادهای پسابرجامی، قیمت خودروهای تولید شده بالای 50 میلیون تومان است، به نظر می رسد با حذف خودروهای 20 تا 30 میلیونی از چرخه تولید ظرف سال آینده، و نبود برنامه ای شفاف برای جایگزین کردن خودروهای با قیمت ارزان، از سال 98 خودرویی با قیمت زیر 35 میلیون تومان به فروش نخواهد رسید.

در همین رابطه انجمن خودروسازان ایران برای سال 98 پیش بینی کرده که  دیگرخودرویی با قیمت کمتر از 35 میلیون تومان تولید نخواهد شد.

چالش تقاضا

عکس یک خودرونامه نوزدهم نیز با تیتر «چالش تقاضا» به بررسی موضوع کشش بازار خودرو در دو سال آینده اختصاص یافته است. بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که میزان تقاضای خودرو تا دوسال آینده از 1.6 میلیون دستگاه فعلی به حدود 1 میلیون دستگاه  کاهش خواهد یافت. از سویی دیگر با توجه به قدیمی بودن برخی پلاتفورم های خودروهای در حال تولید، پیش بینی شده که از یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو تولید شده در سال 95، 600 هزار دستگاه قادر به پاس کردن استانداردها نیستند.

در ستون راست این شماره از خودرو‌نامه دو خبر از «عصر خودرو» و «خبر خودرو» منتشر شده است.

 

فراخوان جشنواره عکس و کارتون «خودرو نما»

فراخوان جشنواره عکس و کارتون «خودرو نما» که بهمن امسال برگزار می شود، منتشر شد.

به گزارش  خودرونامه به نقل از پایگاه خبری«عصرخودرو» ، جشنواره کارتون و عکس «خودرو نما» با هدف ترغیب هنرمندان حرفه ای به تولید آثار هنری ارزشمند در حوزه خودرو، خلق آثاری با نگاه ویژه به نقش خودرو در زندگی و کشف استعدادهای هنری جوان و ویژه در حوزه صنعت خودرو و حمل و نقل، این جشنواره را در 2 شاخه عکس و کارتون برگزار می کند و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند تا صبح نهم دی آثار خود را به سایت جشنواره ارسال کنند.

این جشنواره در محورهای خودرو و فرهنگ رانندگی، خودرو، محیط زیست و هوای پاک، خودرو و خانواده و خودرو و ورزش در رشته های عکس و کارتون برگزار می شود.

رشته عکس در 2 بخش حرفه ای و مردمی برگزار می شود که در بخش حرفه ای عکاسان و علاقمندان می توانند آثار خود را بر اساس موضوعات فراخوان، به صورت تک عکس و همچنین مجموعه ارسال کنند.

در بخش مردمی رشته عکس شرکت کنندگان فقط می توانند 5 تک عکس را مطابق با قوانین فراخوان ارسال کنند.

در رشته کارتون هنرمندان کارتونیست و علاقمندان، مطابق با موضوعات فراخوان می توانند حداکثر پنج اثر را به صورت دیجیتال برای جشنواره ارسال کنند.

دبیری این جشنواره را فریبا اباذری و مدیر اجرایی آن را اعظم صباغ به عهده دارند.

در بخش حرفه ای رشته عکس و رشته کارتون به ترتیب به رتبه های اول تا سوم 40، 30 و 20 میلیون ریال جایزه اهدا می شود و در بخش مردمی رشته عکس رتبه های اول تا سوم به ترتیب 15، 10 و 5 میلیون ریال جایزه می گیرند.

....

اختصاص معافیت گمرکی به تعدادی از قطعه سازان

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور با گلایه از عدم توجه به وضعیت  قطعه سازان و وخیم تر اوضاع نقدینگی در این صنعت گفت: همچنان صنعت قطعه سازی ایران از کسری منابع مالی رنج می برد در حالی که قسمت مهمی از آن نزد خودروسازان بلوکه شده است.

به گزارش خودرونامه، احمد رضا رعنایی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت: قطعه سازان مدتهاست در فشار بی پولی، کسری بودجه و مشکلات کاهش سرمایه در گردش قرار دارند و همچنان با این معضل دست به گریبان هستند.

وی همچنین به توافقات اخیر قطعه سازان با همتایان فرانسوی و تاثیر مذاکرات صورت گرفته بر اوضاع قطعه سازان داخلی پرداخت و گفت: البته این توافقات عمدتا در راستای توانمندسازی قطعه سازان داخلی صورت گرفته است و مسلما تا دستیابی به نتایج مورد نیاز و تبدیل این توافقات به قراداد فرصتی لازم است.

وی افزود: بی شک با امضاء این توافقات  به قرارداد رسمی شاهد بهبود سرمایه در گردش قطعه سازان و بهبود جریان صادرات در صنعت قطعه سازی کشور خواهیم بود.

وی تاکید کرد: پیش بینی می شود این همکاری و توافقات با شرکتهای خارجی در آینده ثمرات خوبی را برای قطعه سازان داخلی به همراه داشته باشد.

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور همچنین در خصوص معافیت خرید برخی مواد اولیه وارداتی به قطعه سازان گفت: با توجه به افزایش یکباره تعرفه واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای قطعه سازی ، وزارت صنعت و معدن به صورت موردی برای برخی از مواد اولیه ای که امکان تولید و تامین در داخل ندارند تخفیفاتی در تعرفه قایل شده است.

رعنایی افزود: البته این امکان حداقل یک تا دوبار در سال برای تولیدکنندگان فراهم می شود و بنا به درخواست تولیدکنندگان، وزارت صنعت و معدن این تخفیف در خصوص برخی مواد اولیه و فلزات خاصی که در امکان تولید در ایران دارند، قائل می شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که امکان تامین برخی از مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان در داخل فراهم نشود وزارت صنعت و معدن طی فرایندی یک یا دو بار در سال بسته به نوع قطعات، معافیت گمرکی را برای در خواست کنندگان در نظر می گیرد.

 

خبرهای کوتاه از سایت های تخصصی

در ستون سمت چپ به مانند هر روز، مهم ترین اخبار کلان صنعت خودرو از سایت های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و مهم ترین تیترهای آنان منتشر شده است.

سایت پرشین خودرو از فروش خودروهای دست دوم ب ام و از سوی پرشیا خودرو خبر داده است.

خودرونگاران در مطلبی به نقل از مدیرکل نیرومحرکه وزارت صنعت نوشته است که کارخانه های تولید کننده دانگ فنگ، برلیانس، چانگان، ام وی ام، جک و لیفان موظف به اجرای قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو هستند.

صنعت نویس نیز شرکت خودروسازی"بن رو" را قربانی حکم زور ایدرو و لجبازی سایپا دانسته است.

خبرخودرو در گزارشی این سووال را مطرح کرده که آیا گزینه قطب سوم با همکاری رنو و بخش خصوصی محقق می شود؟

جوان خودرو نیز دانستني هايي درباره قرارداد مشترک بین پژو و ایران خودرو را منتشر کرده است.

دنیای اقتصاد هم با اشاره به آخرین آمار تولید خودرو در کشور، به مرگ تدریجی پراید دوگانه سوز در هفت ماه امسال با توجه به کاهش تولید که داشته پرداخته است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:11

.

نظرات کاربران

آخرین عناوین