سه شنبه 2 بهمن 1397-21:20 شمسی /1/22/2019 9:20:15 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1539
  • زمان انتشار:چهارشنبه 8 آذر 1396-2:19
خودرونامه به ایستگاه سی ام رسید

سی امین شماره از روزنامه خودرونامه با انتشار تصویری از علی یزدانی، رئیس برکنار شده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و تیتری یکی درباره تبعات اظهارات یک مقام نظامی در خصوص افزایش برد موشک های ایرانی منتشر شد.
رئیس پیشین صنایع کوچک در راه جاده مخصوص/ تردید خودروسازان اروپایی پس اظهارات یکی از نظامیان در خصوص افزایش برد موشکی

آنگونه که خودرونامه از منابع معتبر کسب اطلاع کرده، علی یزدانی، رئیس پیشین سازمان صنایع کوچک به عنوان یکی از مدیران صنعت خودرو انتخاب شده است.

علی یزدانی به احتمال زیاد به مدیرعاملی یکی از شرکت های مطرح خودروسازی جاده مخصوص انتصاب خواهد شد. برخی منابع او را جدی ترین گزینه برای مدیرعاملی ایران خودرو قلمداد می کنند در حالیکه گروهی دیگر با اشاره به عملکرد مناسب هاشم یکه زارع بر مسند مدیرعاملی ایران خودرو، مقصد بعدی یزدانی را شرکت سه گاه ایدرو، رنو و نگین خودرو یا پارس خودرو می دانند.

یزدانی اگرچه از سمت خود برکنار شده، اما مقامات ارشد وزارت صنعت با اشاره به توانمندیهای او پیش بینی می کنند که در گام بعدی او پست بالاتری داشته باشد.

تردید اروپایی ها پس از تهدید موشکی

اظهارات اخیر یکی از نظامیان در خصوص افزایش برد موشکی سبب شده تا خودروسازان اروپایی نسبت به ادامه همکاری خود با خودروسازان ایرانی مردد باشند.

منابع آگاه از ملاقات مقامات خودروسازان فرانسوی با ریاست ایدرو خبر داده اند. آنان خطاب به منصور معظمی گفته اند که اگر تحریم ها علیه ایران جدی شود موضوع تولید خودرو در ایران و سرمایه گذاری مشترک تقریبا نتفی خواهد شد و آنان تنها به واردات خودرو و قطعات آن به ایران خواهند پرداخت.

داستان این ملاقات پس از آن روایت شده که یکی از فرماندهان ارشد نظامی ایران، اروپا را به افزایش برد موشکی تهدید کرده است.

این موضوع سبب شده تا تمام امید ایران و سرمایه گذاران نسبت به آینده همکاری با اروپا با تردید مواجه شود.

توافق «بنز» برای تولید دوباره در ایران

آنگونه که پرشین خودرو گزارش داده در قرارداد جدید ستاره ایران و دایملر، واردات ۱۱ تیپ انواع بنز تایید شده است که تا پایان سال آینده محقق خواهد شد.

غلامرضا رزازی مدیرعامل شرکت ستاره ایران، با بیان این مطلب گفت: در سال جاری دو مدل مرسدس بنز ای۲۰۰ و سی۲۰۰ به بازار ایران وارد می شود.
وی ادامه داد: سفارش گذاری برای شرکت بنز برای این دو مدل انجام شده و بارگیری در ژانویه و فوریه 2018 انجام خواهد شد البته به شرط باز شدن سامانه ثبت سفارش این واردات رخ خواهد داد.

رزازی ادامه داد: برای سال آینده برنامه واردات ۵۰۰۰ دستگاه بنز را داریم که در تنوع و تیپ های مختلف خواهد بود.
مدیرعامل ستاره ایران تصریح کرد: با دایملر برای تولید خودرو در ایران به توافق رسیدیم و این مهم هم در سال ۹۷ محقق خواهد شد.
وی از سرمایه گذاری جدید در خط تولید بنز در ایران خبر داد و اضافه کرد: بعد از ابلاغ سیاست های جدید خودرو تیراژ و مدل های تولیدی در ایران مشخص خواهد شد.
رزازی تاکید کرد: از زمان آغاز فعالیت برای تولید، ۹ ماه طول خواهد کشید تا خودروی تولیدی خودمان را وارد بازار کنیم.
وی در مورد حضور سری ای و سی در سبد تولیدی ستاره ایران گفت: مطمئنا بخشی از تولید در همین سری رخ خواهد داد اما مدل های جدیدی نیز در برنامه تولید حضور خواهند داشت.
مدیرعامل ستاره ایران در پایان خاطرنشان کرد: در صورتیکه تا دو هفته دیگر سامانه ثبت سفارش خودرو باز شود، در شب عید ۲ مدل ای۲۰۰ و سی۲۰۰ را به مشتریان خود در ایران عرضه خواهیم کرد.

تیتر 20 در خبری اعلام کرده  که بدنبال افزایش قیمت سریالی شرکت‌های واردکننده خودرو، اطلس خودرو نیز افزایش قیمتی حدود 25 میلیون تومان برای محصولات خود در نظر گرفت.

جوان خودرو هم نوشته است که پرشیا خودرو به عنوان نمایند رسمی ب ام و در ایران، در اقدامی هزینه‌های شرکت در نمایشگاه خودرو تهران را برای زلزله‌زدگان غرب کشور اختصاص داد و در این راستا در فاز نخست محموله بزرگی از کمک‌های غذایی و وسایل گرمایشی به غرب کشور ارسال کرد.

خبر خودرو نیز به نقل از یک نماینده مجلس به این موضوع اشاره کرده است که سودهای کلان بانکی، شرکتهای خودروساز داخلی را در آستانه ورشکستگی قرارداده است به گونه ای که امروز بیش از 50 درصد از هزینه شرکتهای خودروساز صرف پرداخت معوقات بانکی می شود از این رو این مسئله باعث افزایش قیمت خودرو نیز شده است.

عصر خودرو هم نوشته است که کرمان موتور قیمت جدید هیوندای سانتافه 2017 را 260 و سوناتا 2017 را 206 میلیون تومان ویژه آذرماه امسال اعلام کرد ه است.

دنیای اقتصاد نیز گزارش داده که نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در حالی روز گذشته پس از گذشت ۱۱ سال برای دومین بار در «شهر آفتاب» آغاز به کار کرد که به اعتقاد برخی کارشناسان به‌دلیل ماهیت صنعت و بازار خودرو ایران، نمایشگاه‌های بین‌المللی خودرویی کشورمان، فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد.

رییس هیات مدیره شرکت پاکرو سبز قشم هم گفته است که هم اکنون بیش از 90 هزار تاکسی در ناوگان تاکسیرانی تهران فعالیت می کند که فقط 300 دستگاه آن هیبرید است و این شرکت متعهد شد یک سوم تاکسی های پایتخت را هیبریدی کند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

آخرین عناوین