جمعه 2 فروردين 1398-4:42 شمسی /3/22/2019 4:42:31 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1609
  • زمان انتشار:شنبه 16 دی 1396-15:17

مدیر کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی را مربوط به آن دسته از خودروهایی که از موتورهای با حجم بالای ۱۵۰۰ سی سی استفاده می کنند، دانست و گفت: هیچ افزایش 1000 درصدی در تعرفه خودروهای هیبریدی انجام نشده است.
هیچ افزایش 1000 درصدی در تعرفه خودروهای هیبریدی انجام نشد

به گزارش خودرونامه، به نقل از شاتا، امیرحسین قناتی با  بیان این که این تیپ از موتورها به صورت فول هیبرید نیستند و در اصل از موتورهای موتور فسیلی استفاده می کنند، افزود: این موتورها بیشتر توان خودرو را تامین می کنند و فقط در سرعت‌های بالا و همچنین مسیرهای مسطح و کم شیب موتور الکتریکی وارد مدار می شود.

وی با بیان این‌که این خودروها تقریبا خودروهایی با موتور سوخت فسیلی محسوب می شوند، گفت: تاثیر این خودروها در کاهش آلودگی بسیار کم است و تنها خودروی هیبریدی پایه الکتریک و خودروی برقی برای کاهش آلودگی های زیست محیطی مناسب هستند که تعرف آنها نیز تغییری نکرده است‌.

قناتی با بیان این که هیچ تعرفه ای ۱۰۰۰ برابر نشده است، توضیح داد: بیشترین تغیر مربوطه از ۵ به ۲۵ بوده است وبا این اصلاح تعرفه، واردکنندگان به ورود خودروهای پاک وغیر آلاینده ترغیب پیدا کرده اند.

مدیر کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تقریبا تمامی خودروهای هیبریدی وارد شده در سال گذشته (بیش از ۸۰۰۰ دستگاه) با موتور بالای ۲۰۰۰ سی سی بوده است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین