جمعه 2 فروردين 1398-5:21 شمسی /3/22/2019 5:21:01 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1613
  • زمان انتشار:شنبه 16 دی 1396-15:43
تداوم روند صعودی تیراژ خصوصی‌ها

 آمار تولید ۹ ماه امسال خودروسازان داخلی نشان می‌دهد بخش خصوصی صنعت خودرو توانسته روند صعودی تیراژ خود طی سال‌جاری را حفظ کند. بنابر آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان خصوصی کشور در مجموع ۹۲ هزار و ۵۶۳ دستگاه انواع محصولات سواری را در ۹ ماه به تولید رسانده و در نتیجه حدود ۳۶ درصد به تیراژ خود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزوده‌اند.
کارنامه خودروسازان بخش خصوصی در 9 ماهه سال 96
به گزارش خودرونامه، بر این اساس سهم خودروسازان خصوصی از کل خودروهای تولیدی کشور تا پایان آذرماه امسال، به بیش از ۱۰ درصد بالغ می‌شود. جزئیات آمار اعلامی نشان می‌دهد بیشترین تیراژ در بین شرکت‌های بخش خصوصی، به «مدیران خودرو» رسیده، چه آنکه این شرکت توانسته در ۹ ماه امسال ۵۲ هزار و ۹ دستگاه انواع محصولات چینی را مونتاژ کند. این شرکت در حال حاضر خودروهای متعلق به دو برند چری و ام‌وی‌ام را مونتاژ و به دست مشتریان ایرانی می‌رساند. با توجه به این آمار، مدیران خودرو توانسته تیراژ خود را در مقایسه با ۹ ماه سال گذشته، حدود ۴۰ درصد بالا ببرد. در بین محصولات مونتاژی این شرکت، ام‌وی‌ام مدل X۲۲ دارای بیشترین تیراژ بوده و کمترین رقم تولید نیز به مدل قدیمی ام‌وی‌ام ۳۱۵ اختصاص یافته است.

از سوی دیگر اما «کرمان موتور» نیز که ۳۱ هزار و ۷۶۴ دستگاه تیراژ طی ۹ ماه امسال داشته، توانسته تولید خود را نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود ۱۹ درصد افزایش دهد. این شرکت محصولاتی از هیوندایی، جک و لیفان را مونتاژ می‌کند و بیشترین تیراژ در این بین نیز متعلق به جک شاسی‌بلند مدل S۵ است و جک J۴ نیز کمترین حجم تولید را دارد. بعد از کرمان موتور اما «گروه بهمن» با تیراژ ۶ هزار و ۲۵۱ دستگاهی‌اش، ۱۱۱ درصد رشد تولید را به خود دیده است. این خودروساز در حال حاضر مزدا۳ و خودرو چینی بسترن را در دو مدل B۵۰ و B۳۰ مونتاژ می‌کند.بیشترین تیراژ این خودروساز به مزدا۳ تعلق دارد و مدل  B۵۰نیز دارای کمترین رقم تولید است. در بین دیگر شرکت‌های بخش خصوصی اما «خودروسازان‌ بم» نیز توانسته در دور جدید فعالیت خود، یک هزار و ۶۸ دستگاه جیلی را مونتاژ کند. در نهایت اما «راین خودرو» و «دیارخودرو» نیز تا پایان آذرماه امسال هیچ تولیدی نداشته‌اند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

منبع:دنیای اقتصاد

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین