سه شنبه 2 بهمن 1397-20:16 شمسی /1/22/2019 8:16:57 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1623
  • زمان انتشار:دوشنبه 18 دی 1396-11:33

در حالی ایران‌خودرو حدود یک ماه پیش آگهی عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری سمند را در روزنامه‌ها منتشر کرد که تا به امروز این سهام در بورس عرضه نشده است.
ازواگذاری سهام ایران خودرو چه خبر؟

به گزارش خودرونامه، به نقل از دنیای اقتصاد،  طبق آگهی منتشره در آذرماه، اعلام شد سهام 15.8 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری سمند به‌صورت مزایده واگذار خواهد شد و قرار بود ظرف حداقل ۱۰ روز پس از انتشار آگهی موردنظر، این سهام در بورس عرضه شود. با این حال و با وجود گذشت حدود یک ماه از انتشار آگهی موردنظر، هنوز این سهام عرضه نشده و سازمان بورس نیز تاریخ دقیقی را برای آن اعلام نکرده است.

هرچند به‌صورت غیررسمی اعلام شد دهم دی‌ماه، سهام شرکت سرمایه‌گذاری سمند عرضه می‌شود، اما این اتفاق رخ نداد و در ادامه نیز موعدی رسمی برای عرضه سهام موردنظر اعلام نشد.

این در شرایطی است که پس از انتشار آگهی موردنظر، سهام ایران‌خودرو در بورس رشد کرد، اما پس از مدتی دوباره نزولی شد و به قیمت‌های قبل بازگشت. گفته می‌شود یکی از دلایل اصلی برگزار نشدن مزایده موردنظر، پیدا نشدن خریدار واجد شرایط است و از همین رو ایران‌خودرویی‌ها فعلا دست نگه داشته‌اند تا یک مشتری شایسته برای این سهام پیدا شود.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین